رئیس سازمان عقیدتی ی ارتش با اشاره به فداکاری مثال زدنی یاران امام حسین (ع) در واقعه عاشورا گفت: همه درس هائی که انسان برای کسب خوشبختی دنیوی و اخروی نیازمند است، در منظومه بی کران نهضت کربلا موجود است و یکی از مهمترین درس های واقعه کربلا، ثبات قدم در رکاب ولی زمان برای تحقق آرمان های اسلامی است.
به گزارش روابط عمومی ارتش، حجت الاسلام والمسلمین عباس محمدحسنی، رئیس سازمان عقیدتی ی ارتش در مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان(ع) که با رعایت پروتکل های بهداشتی و در جوار شهید گمنام تدفین شده در دژبان ارتش برگزار شد، ضمن بیان اهمیت برگزاری مجالس عزاداری و سوگواری، تصریح کرد: این مجالس قطعه ای از بهشت است، فرشتگان آسمانی به حال سوگواران و عزاداران غبطه می خوردند که ای کاش جای عزاداران حسینی بودند.
وی با تاکید بر این که، درس های مکتب عاشورا به مانند خط کش و تراز درست زندگی کردن برای ماست، افزود: زندگی ائمه هدی علیهم السلام درس زندگی و نقشه راه است که اگر این قواعد و دستورات را به درستی انجام دهیم به سرمقصود منزل خواهیم رسید.
رئیس سازمان عقیدتی ی ارتش خاطرنشان کرد: وجود مقدس همه چهارده معصوم علیهم السلام توصیه به زنده نگه داشتن یاد و خاطره واقعه عظیم عاشورا و محرم سال ۶۱ هجری کردند، حتی ابا عبدالله الحسین (ع) فرمودند؛ نگذارید این حادثه فراموش شود و در آخرین جمله خود قبل از نبرد توصیه به زنده نگه داشتن مصائب و سختی های این حادثه بزرگ داشتند.
نماینده ولی فقیه در ارتش با بیان این که مکتب عاشورا مدرسه عشق است، عشق تمام عیار یاران با وفا و اهل بیت(ع) به امام و مولای خویش است اظهارکرد: تمام ادیان الهی و غیر الهی انسان های آرمان گرا و قوی را تحسین و قابل ستایش می دانند و انسان های سست عنصر و ضعیف را مذمت می کنند.
حجت الاسلام والمسلمین محمدحسنی با استناد به حدیثی از حضرت امام صادق (ع) گفت: زنده نگه داشتن یاد و خاطره واقعه عاشورا دارای پاداش دنیوی و اخروی بسیار زیادی است، از جمله این که اگر کسی برای امام حسین(ع) اشک بریزد یا با خواندن روضه مردم را بگریاند، خداوند زمینه بهشتی شدن اش را فراهم می کند.
وی افزود: کسی که در راه خدا فداکاری کند، باوفا بماند و در روزهای سخت به خداوند اعتماد کند، خداوند متعال سعادتی جاویدان به او عطا می کند.
رئیس سازمان عقیدتی ی ارتش توجه به معنویات در پرتو قرآن کریم را یکی از لازمه های عزاداران اباعبدالله(ع) خواند و تأکید کرد: نماز ظهر عاشورای حضرت اباعبداالله(ع) حجت را بر ما عزاداران آن حضرت تمام می کند که چقدر باید به معارف دینی توجه کنیم.
نماینده ولی فقیه در ارتش خاطرنشان کرد: زندگی به سبک عاشورا دارای ااماتی است که صبوری، تلاش، شهادت طلبی، پرهیز از گناه و در یاد خداوند بودن از جمله این اامات است.
حجت الاسلام محمدحسنی با بیان اینکه ارتش ما سرشار از تربیت شدگان عاشورایی است و اهدای 48 هزار شهید در دفاع مقدس، سندی زنده بر این ادعا است، تصریح کرد: شهیدان بابایی ها، ستاری ها، آبشناسان ها و حججی ها تربیت شده همین مکتب راستین هستند و باید افرادی که به مجالس مذهبی می آیند حسینی بیایند و حسینی تر از مجالس امام حسین(ع) خارج شوند.

داستان کوتاه : اشتباهی که باعث تفاهم می شود!

«شهرزاد ۳» زمستان ۹۶ با داستانی عاشقانه‌تر می‌آید

با حضور فرمانده کل ارتش و معاون علمی و فناوری رییس جمهور انجام شد؛امضای تفاهمنامه علمی تحقیقاتی فیما

حجت الاسلام والمسلمین محمدحسنی: ثبات قدم در رکاب ولی زمان از درسهای مهم واقعه کربلاست

ع ,های ,ارتش ,عاشورا ,واقعه ,امام ,و در ,حجت الاسلام ,ی ارتش ,رئیس سازمان ,عقیدتی ی ,رئیس سازمان عقیدتی ,سازمان عقیدتی ی ,الاسلام والمسلمین محمدحسنی

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

ترجمه مقاله خاموش وکیل پایه یک دادگستری 09127045177عباسیان تکنو نیوز پرومد مجله علمی شانتی فارسی میتینگ خبرهای فوری شورای دانش آموزی دبیرستان عصر دانش maghalattakhasosi همه برای سلامتی